Въпреки разходите за потребителите и екологичната цена на производството им, нашите устройства имат все по-кратък живот, тъй като хората са склонни да ги подменят на всеки две до три години, коментиарт от Euronews Trave
Инвеститорското внимание днес е приковано към „dot plot“ – диаграмата с индивидуалните лихвени прогнози на членовете на FOMC, която ще бъде публикувана едновременно с решението на Федералния резерв тази вечер.
В последните седмици пазарът на слънчеви акции преживя истински трус, който разтърси дори най-уверените инвеститори. Представи си световния финансов пазар като огромен океан — соларните компании бяха едни от най-ярките фарове, които насочваха капитала към устойчивото бъдеще. Но изведнъж тези фарове помръкнаха, когато републиканците в Сената на САЩ предложиха да бъде прекратено предоставянето на данъчни кредити за слънчева и вятърна енергия до 2028 година.
В последните месеци инвеститорите изразяват най-силния песимизъм към щатския долар от почти две десетилетия насам. Индексът на долара, който измерва стойността му спрямо кошница от други водещи валути, е спаднал с около 9% от началото на годината, а процентът на мениджърите на фондове, които заемат дълги позиции в долара, е на най-ниските нива от 2005 година насам. Този силен отлив на доверие не е случаен, а е отражение на редица фундаментални фактори, които влияят върху валутата и световните пазари.
Има отлични причини да инвестирате в дивидентни акции, включително факта, че те обикновено превъзхождат своите недивидентни конкуренти по отношение на осигуряването на силна пазарна доходност за дълги периоди, коментират от The Motley Fool.
Две от най-големите компании на планетата също са сред най-големите печеливши за инвеститорите през годините. Акциите на Amazon (AMZN -0.54%) са скочили с над 220 000% от първичното си публично предлагане (IPO) през 1997 г. Цената на акциите на Apple (AAPL -1.43%) е скочила с над 59 000% от IPO през 1980 г., коментират от The Motley Fool.