 Със структурни промени в системата на здравеопазването се обединяват ЦСМП-Софийска област и ЦСМП-София, съобщават от пресслужбата на Министерски съвет.
Със структурни промени в системата на здравеопазването се обединяват ЦСМП-Софийска област и ЦСМП-София, съобщават от пресслужбата на Министерски съвет.  
Целта е да се подобри достъпът на населението до своевременна и качествена спешна медицинска помощ, по-ефективно използване на ресурсите на двата центъра и подобряване на организацията на обслужване на спешните случаи на територията на област София и Софийска област.
Възможността за ползване на общи комуникации и изграждане на единна координационна централа ще осигури по-рационално управление на спешните екипи. Значителното намаление на административните разходи и създаването на условия за по-ефективно използване на наличните човешки ресурси ще подобри мотивацията, възможностите за обучение и кариерно развитие на работещите, а с това и преодоляването на кадровия дефицит.
| EUR | 1.955830 | 
| USD | 1.693360 | 
| GBP | 2.222280 | 
| CHF | 2.107350 |