Снимка: Flickr
Facebook планира да върне чатовете в Messenger обратно към основното приложение на социалната мрежа, съобщава The Verge.
В момента процесът се тества в затворена среда от Facebook, а функцията е била забелязана от Джейн Манчун Уонг, студентка по компютърни науки, популярна със своите любопитни открития в сферата.
Подобна крачка от Facebook означава, че потребителите отново ще могат да ползват едно единствено приложение, което ще им даде достъп до социалната платформа и специфичните Messenger функционалности.
Промяната ще направи така, че при натискане на моментния Messenger бутон във Facebook приложението, потребителят ще получи директен достъп до своите съобщения, а не както е в момента – отваряне на допълнителното Messenger приложение.
Според Уонг обаче „завръщането“ към основното приложение на социалната мрежа няма да означава непременно преустановяването на живота на Messenger като самостоятелен софтуер.
Припомняме, че Messenger дебютира като самостоятелен „app” през 2011, а през 2014 година Facebook премахна всякаква негова функционалност от основното приложение на социалната мрежа. Интеграцията към социалната мрежа вероятно е част от идеята да се слеят Facebook, WhatsApp и Instagram в една мащабна платформа.
Наскоро Facebook обяви, че ще забрани политическата реклама на европейските избори, която се финансира от чужбина. С този ход най-голямата социална мрежа в света иска да предотврати чуждестранно влияние върху вота в съответните страни от Европейския съюз (ЕС).
"Ако например за даден кандидат от Дания не може да се пуска предизборна реклама от Италия, Русия или САЩ. В допълнение, прозрачността ще се увеличи във всички форми на политическа реклама", коментира мениджърът на Facebook Ричард Алън.
Правилата ще се прилагат за всяка реклама, която се отнася до политици или политически партии, както и до опити за убеждаване на хората да гласуват или да се въздържат от гласуване.
Facebook вече използва тези мерки по време на изборите в САЩ, Бразилия и Индия през миналата година. Сега те ще са валидни и за изборите за Европейски парламент от 23 до 26 май - на платформите Facebook и Instagram.
Едно от правилата за прозрачност е, че всеки, който иска да рекламира с политическо съдържание, трябва да посочи своята идентичност, местоположение и кой е платил за рекламата. Организациите също така трябва да предоставят своите данни за контакт.
Още по темата:
Facebook разчита на изкуствен интелект, за да спре фалшивите публикации
Facebook ще премахва фалшивите новини, които водят до насилие
Валута | Цена | Δ% |
---|---|---|
EURUSD | 1.12 | ▼0.24% |
USDJPY | 145.65 | ▲0.07% |
GBPUSD | 1.33 | ▼0.18% |
USDCHF | 0.84 | ▲0.38% |
USDCAD | 1.40 | ▲0.14% |
Референтен индекс | Цена | Δ% |
---|---|---|
Dow 30 | 42 734.90 | ▲0.76% |
S&P 500 | 5 975.38 | ▲0.68% |
Nasdaq 100 | 21 500.80 | ▲0.42% |
DAX 30 | 23 873.60 | ▲0.38% |
Криптовалута | Цена | Δ% |
---|---|---|
Bitcoin | 105 378.00 | ▲2.12% |
Ethereum | 2 558.09 | ▲3.31% |
Ripple | 2.43 | ▲3.38% |
Фючърс | Цена | Δ% |
---|---|---|
Петрол - лек суров | 61.91 | ▲0.95% |
Петрол - брент | 65.38 | ▲1.21% |
Злато | 3 203.60 | ▼1.03% |
Сребро | 25.68 | ▲1.17% |
Пшеница | 525.38 | ▼1.39% |
Срочност | Цена | Δ% |
---|---|---|
US 10 Year | 110.00 | ▼0.29% |
Germany Bund 10 Year | 130.28 | ▲0.13% |
UK Long Gilt Future | 91.60 | ▼0.02% |