Снимка: iStock
Главният оперативен директор на Apple Inc. Джеф Уилямс и президентът на Micron Technology Inc. Санджай Меротра направиха ключово пътуване до Пекин, за да се срещнат с високопоставени китайски служители, тъй като САЩ отново обмислят по-строги технологични ограничения срещу Китай, пише "Блумбърг".
Ръководителите се присъединиха в понеделник към бизнес делегация на САЩ, която се срещна с вицепремиера Хе Лифенг и външния министър Ван И. Той призова американските фирми да „участват агресивно в по-нататъшните реформи и процеса на модернизация на Китай“, според държавните медии.
В отделна среща Уанг говори за резултатите от Третия пленум на управляващата Китайска комунистическа партия, ключова среща, която определи икономическия курс на страната, и изрази желание членовете на Бизнес съвета САЩ-Китай в Пекин да помогнат за насочването на „правилен разбиране“ на Китай в САЩ Уилямс и Мехротра са директори на групата.
Отчитането от китайското външно министерство не посочва имената на служителите на Apple и Micron, въпреки че те бяха показани на снимки от събирането.
Събирането идва, докато Вашингтон води международна кампания за затягане на търговските ограничения, за да предотврати навлизането на напреднали технологии в Китай. Американските компании трябваше да вървят внимателно, тъй като са изправени пред натиск да се отделят от Китай, който все още осигурява незаменима производствена база и ключов пазар за техните продукти.
Apple разчита на страната за около една пета от продажбите си, докато Micron е изправен пред трудна битка, след като Пекин забрани продуктите й от критична инфраструктура миналата година.
Представител на Apple за Китай не отговори на искане за коментар, докато Micron не отговори на имейл с искане за коментар извън редовното работно време.
Подслушването на политическия пулс на Пекин се превърна в критична работа за чуждестранните технологични фирми, работещи в икономика номер 2 в света. По-строгите правила за използването на чуждестранни продукти в подкрепяни от държавата сектори предизвикаха безпокойство относно дългосрочните перспективи на Apple в страната, докато възходът на местни производители като Huawei Technologies Co. наложи дълбоки намаления на цените на iPhone, за да поддържа доставките стабилни.
Още по темата:
Ще отчете ли Apple първия спад на приходите от близо 4 години?
| Валута | Цена | Δ% |
|---|---|---|
| EURUSD | 1.16 | ▼0.08% |
| USDJPY | 154.54 | ▼0.07% |
| GBPUSD | 1.32 | ▲0.18% |
| USDCHF | 0.79 | ▲0.16% |
| USDCAD | 1.40 | ▼0.05% |
| Референтен индекс | Цена | Δ% |
|---|---|---|
| Dow 30 | 47 203.30 | ▼0.85% |
| S&P 500 | 6 751.66 | ▼0.23% |
| Nasdaq 100 | 25 085.80 | ▼0.10% |
| DAX 30 | 23 897.40 | ▼0.96% |
| Криптовалута | Цена | Δ% |
|---|---|---|
| Bitcoin | 96 141.80 | ▲1.73% |
| Ethereum | 3 209.96 | ▲3.21% |
| Ripple | 2.26 | ▲0.81% |
| Фючърс | Цена | Δ% |
|---|---|---|
| Петрол - лек суров | 59.81 | ▲1.53% |
| Петрол - брент | 64.24 | ▲1.77% |
| Злато | 4 085.18 | ▼2.37% |
| Сребро | 25.68 | ▲1.17% |
| Пшеница | 527.12 | ▼1.53% |
| Срочност | Цена | Δ% |
|---|---|---|
| US 10 Year | 112.52 | ▼0.14% |
| Germany Bund 10 Year | 128.58 | ▼0.22% |
| UK Long Gilt Future | 92.00 | ▼1.45% |