Снимка: iStock
Evercore казва, че сме „точно на самия връх на генеративния AI айсберг“ и той очаква, че Nvidia също е готова да капитализира тренда.
Nvidia, ръководена от Дженсън Хуанг, се смята от много анализатори за най-големия хардуерен победител от бума на AI.
Nvidia Corp. се класира като петата най-ценна компания в САЩ по пазарна капитализация, след като наскоро достигна територия от трилиони долари, а производителят на чипове може да има много по-високи цели.
Акциите на Nvidia са нараснали със 194% досега тази година и са се повишили с 37% през последния месец. На този фон анализаторът на Evercore ISI признава, че акциите могат да се сблъскат с известна „консолидация“ в близко бъдеще, но той също вижда огромна възможност в бъдеще.
Има „все още МНОГО път напред – където всъщност няма да се изненадаме да видим NVDA да се търгува като най-ценната компания през следващите няколко години, тъй като генеративният AI продължава да се разпространява и стимулира ускоряването на повече сървъри с течение на времето“, пише анализаторът Коул Мюз в бележка за клиентите във вторник, като повиши целевата си цена на акциите до $550 от $500. Мюз разглежда акциите на Nvidia като „най-добър избор“ и има по-висока оценка за тях.
Nvidia, със своята нова оценка от над 1 трилион долара, предизвика дебат за „химера срещу реалност“, коментира Мюз. Той и неговият екип „до голяма степен са на мнение, че тенденциите, които виждаме днес, са реалност и ние оставаме само на върха на генеративния AI айсберг“, тъй като пълният потенциал на AI „все още не е дори замислен и много важно е, че NVDA не стои на едно място.”
Мюз беше насърчен от фокуса на компанията върху изграждането на екосистема, която ще бъде „повсеместна в работните натоварвания в бъдеще“, и той очаква, че Nvidia „ще остане доминиращата сила и основният бенефициент на тази изчислителна еволюция“.
Други анализатори също наскоро изразиха оптимистични възгледи за Nvidia. „Продължаваме да мислим, че екосистемата с пълен набор на NVDA я прави лидер в изчисленията днес в ранните ининги на AI“, написа във вторник анализаторът на Jefferies Марк Липасис, подчертавайки коментар от скорошен чат с главния финансов директор Колет Крес, който сигнализира за по-добра видимост към клиентите и интерес към AI.
Липасис повиши целевата си цена до $500 от $472, като същевременно запази рейтинга за покупка.
Nvidia „все още е най-добрият AI вариант“, добави анализаторът на Bernstein Стейси Расгон в собствения си доклад от вторник. Прогнозата на компанията за центъра за данни е „зашеметяващ“ и той и екипът му „ще поемат повече срещу по-ниски числа, докато преминаваме през останалата част от годината“. Междувременно има „огромна“ и „ранна“ възможност за компанията в дългосрочен план.
Расгон има целева цена от $475 и рейтинг “Наднормено тегло“ за акциите на Nvidia.
Валута | Цена | Δ% |
---|---|---|
EURUSD | 1.18 | ▼0.28% |
USDJPY | 143.99 | ▲0.42% |
GBPUSD | 1.37 | ▼0.34% |
USDCHF | 0.79 | ▲0.23% |
USDCAD | 1.36 | ▲0.03% |
Референтен индекс | Цена | Δ% |
---|---|---|
Dow 30 | 44 879.20 | ▲0.13% |
S&P 500 | 6 255.62 | ▲0.06% |
Nasdaq 100 | 22 700.10 | ▼0.05% |
DAX 30 | 23 870.40 | ▲0.23% |
Криптовалута | Цена | Δ% |
---|---|---|
Bitcoin | 107 838.00 | ▲2.02% |
Ethereum | 2 450.50 | ▲1.86% |
Ripple | 2.19 | ▲0.74% |
Фючърс | Цена | Δ% |
---|---|---|
Петрол - лек суров | 66.28 | ▲1.31% |
Петрол - брент | 67.94 | ▲1.09% |
Злато | 3 342.92 | ▲0.13% |
Сребро | 25.68 | ▲1.17% |
Пшеница | 549.35 | ▲0.26% |
Срочност | Цена | Δ% |
---|---|---|
US 10 Year | 111.70 | ▼0.20% |
Germany Bund 10 Year | 130.26 | ▼0.16% |
UK Long Gilt Future | 93.01 | ▼0.59% |